Преговор по География- 7 клас

Тук ще се преместват стари и приключени теми от раздел "ОБРАЗОВАНИЕ"
Правила на форума
За стари и важни теми от раздел ОБРАЗОВАНИЕ.
Аватар
Новак
Новак

Мнения: [ 31 ]
Регистриран на: 19 Авг 2014, 09:16
Ник в играта: Nikolow `
Скайп профил: ЛС
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Jamaica <3
Обратна връзка:

Преговор по География- 7 клас

Мнение от Nikolow ` »

Може ли да ми помогнете с това, защото ми трябва за утре? Не, няма да правя тема тук за всяко домашно, просто да ми помогнете с това :D

МОЛЯ, помагайте, който с каквото може :))

1. Как определяме кординати на обект?
2. Видове географски карти?
а) според мащаба
б) според съдържанието
в) според предназначението.
3. Литосферни плочи- (определение)
4. Най- високите върхове в изучените континенти (Африка; Южна Америка; Северна Америка)?
5. Понятия: (определения) - водосборен басейн - оточна област - речна система - безоточна област - монокултурно земеделие - пампа - тайфуни - урагани - пасати - селваси - делта - вододел - естуар - лиман - кампус - лианос
6. Характеристика на природните зони?
7. Най- големите държави и техните столици? (Африка; Южна и Северна Америка)
8. Големи релефни и брегови форми?
9. Характеристики на климатичните пояси.
10. По- големи реки и характеристики?
"Why did you try to kill yourself?"
"You told me to be happy..."
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 861 ]
Регистриран на: 10 Авг 2013, 03:44
Ник в играта: 4:20
Местоположение: ಠ_ಠ
Обратна връзка:

Re: Преговор по География- 7 клас

Мнение от Lucky »

Ти на гугъл не му ли знаеш предназначението XD
Последно промяна от Genata на 17 Сеп 2014, 19:08, променено общо 1 път.
Причина: +1 Warn SPAM !!!
I'll see you soon then..
Изображение
Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 331 ]
Регистриран на: 23 Окт 2013, 14:50
Ник в играта: SektorG
Скайп профил: bobi_9307
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Преговор по География- 7 клас

Мнение от Bache Kiko »

Какви са тия тъпи теми дето публикувате маи не знаете предназначението на интернета :D :D
Последно промяна от Genata на 17 Сеп 2014, 19:08, променено общо 1 път.
Причина: +1 Warn SPAM !!!
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 758 ]
Регистриран на: 31 Авг 2012, 00:10
Ник в играта: pastet
Обратна връзка:

Re: Преговор по География- 7 клас

Мнение от KaRaJaTa1988 »

Така, към по-горните мнения ще се обърна.Мислите ли, че не знае за гугъл?Просто иска някой да му напише отговорите и той само да си ги препише/научи.А към автора ще кажа - Тука едва ли има някой който може да ти помогне, защото...Ми просто защото това е материал за 7ми клас а тука аз не съм срещал много хора на тая възраст.Повечето сме на по 16-17 години и тея неща едва ли ни интересуват.Решението ти е сам да си свършиш работата, защото едва ли някой ще я свърши вместо теб.По-принцип се помага за неща, който автора не може да открие, а твойте въпроси са елементарни.
Напуши се във нощта, дълбоко в рая, почувствай топлината, тук във рая, издигни се на високо в небесата, усещаш ли сега, колко яка е тревата?
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 746 ]
Регистриран на: 23 Авг 2014, 17:16
Ник в играта: 1886
Скайп профил: gun_shoot1
Местоположение: у село
Обратна връзка:

Re: Преговор по География- 7 клас

Мнение от 1886 »

1. Географски координати е координатна система за описване (определяне) на положението на дадена точка от земната повърхност. Всяка точка може да се опише с 3 географски координати:

Географска ширина φ — е ъгълът между отвесна линия в дадената точка и плоскостта на екватора, измерена от 0 до 90° в двете страни на екватора.
Географска дължина λ — е ъгълът между плоскостта на меридиана, прекаран през дадената точка, и плоскостта на нулевия меридиан, от който се мери дължината. За нулев меридиан е избран меридианът, преминаващ през Гринуич — Гринуичкия меридиан. Дължините се мерят от 0 до 180° на изток и на запад от нулевия меридиан и се наричат съответно източни и западни.
надморска височина или просто височина. Отрицателната надморска височина се нарича „под морското равнище“ за обекти на сушата, а за такива в моретата и океаните — просто дълбочина.

Географските координати служат и за определяне местоположението на точки в близост до земята, например на летящи тела. За по-далече разположени тела понякога се дава не надморската височина, а разстоянието до центъра на земята.


[Скриване]
п • б • р
Паралели / Меридиани

2.
Според съдържанието:
Общогеографски — карти, които изобразяват точно определен елемент от географията на изобразяваната територия. Например: хидрография, релеф, почви и растителност, населени места, пътища.
Тематични — карти, които изобразяват елементите от определена тема. Например: климатични, исторически. При тях с много по-голяма подробност се изобразяват обектите, пряко свързани със съответната тема, а с по-малка степен общогеографските елементи.
Според мащаба:
Едромащабни — от 1:2000 до 1:10 000 — Това са едро-топографски карти, които се правят предимно от военни картографски служби.
Средномащабни — от 1:20 000 до 1:100 000.
Дребномащабни — над 1:200 000 до 1:500 000.
Според предназначението: — топографски, навигационни, метеорологични, звездни, военни, туристически, учебни, рекламни.
Според обхвата — на света, на континентите, на отделни държави, на отделни административно-териториални единици.
Атлас е сборник от карти с различна тематика и мащаб за един и същ район. Освен географски данни и политически граници може да съдържа и разнообразна статистическа информация.

3.Тектонските плочи са литосферни плочи, които съставляват земната кора, включително и тази под морските басейни. Тези плочи са в постоянно движение, предизвикано от физичните процеси, които протичат под земната кора, т.е. в мантията. Това явление е известно под термина Тектоника на плочите. Тази сила е основополагаща за формирането облика на повърхността на планетата Земя.

Тектониката на плочите се характеризира с „отдалечаване“ и „сближаване“. Отдалечаването се появява, когато две плочи се отдръпват една от друга и се формира нова кора, която излиза на повърхността. Сближаването се появява, когато две плочи се сблъскат и краят на едната се пъхне под другата, изчезвайки в земната мантия.

4.Кибо 5895 Килиманджаро * Африка
Аконкагуа 6959 Анди * Южна Америка
Маккинли 6194 Кордилери * Северна Америка

6.Това са големи ивици от земната повърхност със сходни топлинни условия и влажност и определящ вид на растителността. Разполо­же­ни са пре­дим­но по па­ра­ле­ла, т.е. имат широчинно разпространение. При­род­ни­те зо­ни се сме­ня­т в оп­ре­де­ле­на последователност в за­ви­си­мост от кли­ма­тич­ни­те фак­то­ри и пре­дим­но под влиянието на промяната на количеството на топ­ли­на­та и вла­га­та. Характеризи­рат се с осо­бен общ вид на земната повърхност, с об­щ­ност на топ­лин­ни­те усло­вия, ов­лаж­не­ни­е­то, биологич­ни­те компоненти, ге­о­мор­фо­лож­ки­те про­це­си, еднородност на свойс­т­ва­та на водни­те обек­ти и про­це­си. Вся­ка зо­на има свои ха­рак­тер­ни осо­бе­нос­ти, но оп­ре­де­ля­ща е растителността. При­род­ни­те (природногеографските) зо­ни са част от ге­ог­раф­с­ки­те поя­си. Смя­на­та на зо­ни­те в поясите става поради различието в равнището на влагата в тях. А от равнището на влага до голяма степен зависи развитието на растителността, която придава външния облик на природната зона. Вътре в географските пояси редуването на природните зони е широчинно (в посока от Екватора към полюсите) и меридионално (от океаните към вътрешността на континентите). Повечето природни зони са широчинни ивици с простиране от запад на изток. Географските зони имат предим­но за­пад­но-из­точ­но прос­ти­ра­не. На Земята са обособени множество при­род­ни зони – екваториални и тропични гори, степи, тай­га, тун­д­ра, пус­ти­ни­ и т.н.
Ай чети сега :D :D това за 4ворка ще ти стигне.
Офтопик:
Mеждо другото точно за 2 минути от wikipedia ти го копнах тук, както казват хората над мен не е трудно, пробвай да си ги намериш.
Изображение
Знам че имате слабост към цс момичетата .
Заключено Заключено

Обратно към “Архив "ОБРАЗОВАНИЕ"”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта